fejleszt1

Fejlesztő foglalkozás

fejleszt2

Fejlesztő iskola

MikiA fejlesztő iskolásokhoz is eljött a Mikulás, akit nagy örömmel vártak. Énekkel, verssel köszöntötték őt. Az ajándékok és a jó hangulat boldoggá tette a gyerekeket.

Tevékenységi körünk

Intézményünk a 2010/11 tanév óta nyújt fejlesztési lehetőséget a fejlesztő iskola keretein belül, a súlyosan-halmozottan sérült, tanköteles korú gyermekeknek, területi illetékességgel.
A halmozott fogyatékosság nem csupán az egyes területek sérülésének egymásmellettiségét, hanem azok komplex összefonódását jelenti.
A halmozott jelző egyértelműen arra utal, hogy azonos vagy eltérő időben két vagy több, egymással nem közvetlen oki kapcsolatban álló különböző sérülés, károsodás keletkezett.
A nevelő-oktató munka ebből következően olyan komplex fejlesztési egységet képez, ahol az egyes műveltségi területek és a speciális egyéni foglalkozások egymásra épülnek, kiegészítik egymást, növelve a képzés hatékonyságát.
Tanulóink a szakértői bizottság szakvéleménye alapján kerülnek a csoportba.

A 2012/13-as évtől 2 fejlesztő iskolai csoport kezdte meg a működését minden nap 8-tól 12-ig. A tanulók a csoport részére kidolgozott program és egyéni fejlesztési terv szerint haladnak.

Az 1. csoportban 5 gyermek van, akik 11-16 évesek.
Az 1. csoportban dolgozó kollégák:
Bencsik Dóra konduktor, a csoport vezetője
Káldi Marianna asszisztens

A 2. csoportban 6 gyermek van, akik 6-10 évesek.
A 2. csoportban dolgozó kollégák:
Pistai- Király Erika konduktor, a csoport vezetője
Sárköziné Szeles Angéla asszisztens
Két óraadó kolléganő segíti még a munkánkat:
Döbrössy Krisztina konduktor, gyógymasszőr
Scheffer Gáborné alternatív és augmentatív kommunikációt végző pedagógus

Tevékenységünk céljai, feladatai:

Tevékenységeink célját a gyermekek szükségletei és a nevelés-oktatás folyamatával kapcsolatos adekvát elvárások határozzák meg.

A fejlesztés területei:

fejleszt2